Šokujúce výlet do archívu: Už v roku 2014 burcoval médiá kvôli rovnakej pandémiu koronavírusy.

5. mája 2020, staroslovan, Nezaradené

 

Denník Bild,(1) – 1. októbra 2014: „Nemecká vláda varuje pred vražedným koronavírusom, hrozí pandémia!“ Rovnaký problém, iný čas, iná situácia. Čo vtedy zastavilo svetovú pandémiu? Mali zázračný liek, alebo to bolo celé len generálka na COVID-19?
Začalo sa to úplne rovnako. Tiež išlo o „nový koronoravirus“, tiež tam hral dôležitú úlohu netopier a ťava a tiež sa to veľmi podobalo obyčajnej sezónnej chrípke. Lenže z toho zišlo, všetko sa rozplynulo ako para nad hrncom. Prečo?
Nemecký denník der Bild z 1. októbra pokračuje:
„Patogén s názvom MERS-CoV je tzv.“ Koronavírus „. Dôsledky infekcie sú horúčka, dýchavičnosť, ťažké pľúcne infekcie ... Na celom svete bolo do konca septembra nakazilo 130 ľudí, 58 ich zomrelo. Existuje aj ďalších 17 podozrivých prípadov. V Nemecku boli dva prípady, z ktorých jeden bol fatálne. „Približne u polovice pacientov, u ktorých bol zistený MERS-CoV, , ochorelo .Išlo o smrteľné ochorenie,“ hovorí varovná správa.
Bild (1. októbra 2014): Pôvod patogénu doteraz nebol úplne objasnený. Takmer identické vírusy boli nájdené u netopierov a tiež u tiav. Cestovatelia by sa mali vyhýbať „zbytočným kontaktom“ s ťavami. Vírus bol objavený na netopiera v Saudskej Arábii. Podľa vládnej správy nemožno vylúčiť, že iné zvieracie druhy budú pôsobiť ako „prenosy patogénov na človeka“. Nakazili sa iba ľudia, ktorí boli v „blízkom okolí“ infikovaných, ako sú členovia rodiny alebo kolegovia v práci. Inkubačná doba je až 15 dní. Proti zabijáckému vírusu ešte nie je vakcína. Vďaka celosvetovej sieti a rýchlosti moderných dopravných prostriedkov by sa mohla nákaza v krátkej dobe rozšíriť do celého sveta.
Prvýkrát nový korona vírus objavil v Číne a rozšíril sa po celom svete. Aj vtedy boli netopiere považované za možných nositeľov tejto choroby. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) klasifikovala SARS v roku 2003 ako celosvetovú hrozbu. Toľko denník Bild 1. októbra 2014.                                                                                                                              WHO mení pravidlá !!! Dňa 1. októbra 2014 vydala o „novom koronavírusy“ varovnú správu tiež Svetová zdravotnícka Organizácia (WHO).(2) Prvýkrát sa „nový koronavírus“ s verziou prenosu z netopierov na ľudí objavil v Číne už v roku 2002. Choroba a jej mediálne výklad ale rýchlo vyšumeli – predovšetkým preto, že WHO vtedy nemala nástroje ako z vyhlásiť svetovú pandémiu. To sa zmenilo až v roku 2010, kedy došlo ku zmenený definícií. Potom už bolo zo strany WHO možné vyhlásiť pandémiu každý rok (chrípka či jej forma). Už vtedy bola WHO pod kontrolou Billa Gatesa a jeho nadácií. Biil Gates pandémiu predpovedal už v roku 2015,(3)                                                                            Koronavírus a ropa.   Ak prijmeme tvrdenie prezidenta Donalda Trumpa, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) je v podstate agent veľkých farmaceutických firiem, potom nejde ani tak o pandémii, ako skôr o politický a ekonomický nástroj. Rovnako ako začala tento rok pandémia COVID-19 takmer spolu s krízou na ropnom trhu (hlboký, nevídaný pád cien kvôli sporom vnútri OPEC plus) tak aj tá v roku 2014 časovo úzko súvisela s ropou. V roku 2014 došlo k jednému z najväčších poklesov cien ropy v modernej histórii. Prepad o 70 percent v tomto období bol jedným z troch najväčších poklesov od II. svetovej vojny a najdlhšia pretrvávajúci od kolapsu v roku 1986. Ešte je skoro. Pád cien ropy v roku 2014 bol krízovým momentom pre vývoj pre ropný priemysel a pre globálnu ekonomiku. Súbežne prebiehala agresie Saudskej Arábie proti Jemene, ktorá prerástla v kmeňovú vojnu. Potom sa do toho vložili USA a po boku Saudskej Arábie vybombardovali sever Jemenu (bez mandátu OSN), zabili vyše 60 tisíc Jemenčanov a spôsobili hladomor, pri ktorom zomrelo 80 tisíc detí. Odmenou im bola kontrola nad úžinou Bab al-Mandab, ktorá oddeľuje Arabský polostrov od Afriky. Touto úžinou sa plavia ropné tankery, ktoré prepravujú surovú ropu z Perzského zálivu cez Suezský prieplav do Stredozemného mora a ďalej do Európy.                                                                                                     Ako sa vtedy podarilo koronavírus zastaviť?
Pandémiu koronavírusy sa v roku 2014 aj v roku 2002 podarilo zastaviť tak, že sa o ňu prestali médiá zaujímať. Pritom bola načasovaná lepšie, ako tento rok (vtedy na začiatok chrípkovej sezóny, tento rok na koniec). V roku 2014 sa zrejme tiež prejavila aj väzba človek ťava, ktorá je z mediálneho hľadiska nepoužiteľná, pretože ťava je, ako je známe, kamarát. To väzba človek – netopier, tam je to iná. Tam už je to vyložene o hrôze, pretože netopier je tak trochu upír. Mediálne ťah s wuhanskou dievčaťom, pojedajúcich netopiera bol rovnako geniálny, ako strašný. Dnes už je samozrejme jedno, že išlo o preukázateľný hoax, dievča nebola z Wuhan a video bolo staré.

(1) https://www.bild.de/politik/inland/viren/erreger-mers-cov-regierung-warnt-vor-killer-virus-34178354.bild.html                                                                                                                 (2) Https://www.who.int/csr/don/02-october-2014-mers-saudi-arabia/en/                                                                                                                                                                               (3) https://africacheck.org/fbcheck/bill-gates-did-warn-in-2015-of-possible-global-virus-outbreak-but-not-coronavirus-specifically/