Založ si blog

Viedenské nepokoje trvajú už päť dní. Aj včera došlo k násilnostiam pri demonštráciách.

Kancelár Sebastian Kurz vyhlasuje „nulovú toleranciu“. „Je potrebné chrániť demokraciu a právny štát a to všetkými prostriedkami“, povedal doslova. Snáď nie je neskoro ….

Z článku v Kronen Zeitung:

„Rakúsky spolkový kancelár preto poveril zodpovedné ministrov, aby prijali tieto opatrenia:   Vyšetrovanie proti „mužom v pozadí“ .Dôraz je kladený na podnecovateľa násilných nepokojov. Federálna kriminálna polícia má začať vyšetrovanie. Minister vnútra Karl Nehammer tiež poveril Štátny úrad pre ochranu ústavy a boj proti terorizmu vo Viedni, aby rokoval so zástupcami príslušných tureckých združení. K tomu už došlo.

Zvýšená prítomnosť polície. Na kritických miestach vo Viedni aj v ďalších mestách bude zvýšená policajná prítomnosť. V prípade potreby bude teda možné okamžite podniknúť náležité kroky. „Polícia v našej krajine ochraňuje základné práva a právo na slobodu a bude pri násilných nepokojoch a porušovaniach  zákona rokovať so všetkými dôsledkami,“ hovorí minister vnútra.

Rozhovor s tureckým veľvyslancom .„Sme veľmi znepokojení násilnými nepokojmi za posledných niekoľko dní, ktoré sú úplne neprijateľné a nemožno ich tolerovať,“ uviedol minister zahraničia Alexander Schallenberg. V pondelok by sa preto mala uskutočniť konverzácia medzi zodpovednými ministrami a tureckým veľvyslancom Ozan Ceyhun na rakúskom ministerstve zahraničia. Ten bude zodpovedný za uplatňovanie deeskalačního vplyvu.

Dokumentačné centrum začína pracovať. V lete začne fungovať dokumentačné centrum pre nábožensky motivovaný politický extrémizmus. „To je vedecké skúmanie sietí, ktoré sú živnou pôdou extrémistickej ideológie politického islamu,“ uviedla ministerka pre integráciu Susanne Raab.

Rozhovory s mestom Viedeň .Sám Kurz chce tiež viesť rozhovory s mestom Viedeň – aby zhodnotil, aký prínos môže mesto priniesť, uviedlo vyhlásenie krone.at. „Hlboko odmietame násilie a v našom meste nemá čo robiť! Udalosti ako tieto vo štvrti Favoriten sú neprijateľné a nebudú tolerované,“ uviedol na Twitteri starosta Michael Ludwig.

Štyri demonštrácie za štyri dni. Je zrejmé, že čas plynie: v sobotu popoludní prebehla štvrtá demonštrácie počas štyroch dní – prívrženci tureckej strany zakaždým protesty narušovali. Polícia bola opäť vo vysokej pohotovosti. „Keď lietajú dlažobné kocky na policajtov, je prekročená červená čiara.“ Budeme rokovať s patričnou tvrdosťou a dôslednosťou voči týmto skupinám. Konflikt zo zahraničia sa nesmie riešiť vo Viedni, „uviedol šéf viedenskej polície Gerhard Pürstl.

Hofer a Nepp požadujú zákaz „demonštrácií cudzincov“. Vodca FPÖ Norbert Hofer a vodca strany Viedenskej strany Slobody Dominik Nepp požiadali ministra vnútra, aby konal kvôli nepokojom. Nepp v sobotu požiadal o zákaz „demonštrácií cudzincov“. Hofer chce „zníženie sociálnych dávok pre demo-kraválistov“. „

Rakúsko teda chápe, odkiaľ vietor násilie veje, zdá sa. Predvoláva tureckého veľvyslanca. Zákaz demonštrácií „cudzincov“ je však problematický – sú to napospol rakúski občania … a ak by nesmeli demonštrovať, je to obmedzenie ich základných práv. Skôr by sa malo zabezpečiť, aby demonštrácie neboli posledné zúfalú možnosťou, ako upozorniť na tureckej agresie. Čaká nás horúce leto.

PS: Odkaz pre debilných vítačov, neomarxistov a slniečkárov na Slovensku . Viedeň je len 60 km od Bratislavy , už vám to dochádza kreténi ?

Kto bol George Floyd, ktorého smrť vrhla USA do občianskej vojny a preniesla sa aj do Európy ?

08.07.2020

Smrť dealera drog George Floyda († 46), ktorá vyvolala v USA stav podobný občianskej vojne, teraz prechádza do celosvetových protestov: v Londýne, Paríži, Berlíne, Prahe a ďalších mestách. Kto bol George Floyd? George Floyd dealer drog ,násilník . prehľad jeho zločinov : – 1998 10 mesiacov za ozbrojenú lúpež – 2002 osem mesiacov za držanie drog -2004 desať [...]

Skvelý prejav Donalda Trumpa ku Dňu nezávislosti

05.07.2020

Prezident USA Donald Trump predniesol skvelý prejav ku Dňu nezávislosti, ktorý je v USA najvýznamnejším štátnym sviatkom. Pod horou Mount Rushmore sa skalným súsoším štyroch prezidentov Trumpová prejavu aplaudovalo 10 tisíc ľudí bez rúšok (plný amfiteáter). Tu sú najdôležitejšie pasáže : „Náš národ je svedkom neľútostnej kampane, ktorá má za cieľ vyhladiť [...]

+DODATOK k -Vo Viedni sa pobili tureckí moslimovia a antifáci, normálne spojencami v boji proti bielym Rakúšanom

03.07.2020

Vo Viedni už niekoľko dní bez prestania zúri násilie gangov imigrantov a Antifi v rámci celosvetovo organizovanej kampane black lives matter (BLM).(1) Cieľom je rozvracať západné krajiny pouličným násilím pod zámienkou boja proti rasizmu. Niekedy sa ale do seba pustia aj spojenci. Vo Viedni sa pred hlavným stanom Antifiu na Ernst Kirchweger Haus to miestni zažili na vlastnej [...]

Anna Záborská

Homofóbom roka sa stala Záborská

12.07.2020 07:00

Poslankyňa Anna Záborská (OĽaNO) je víťazkou už ôsmeho ročníka ankety Homofób roka za výrok v rámci predvolebného spotu.

Donald Trump, koronavírus, rúško

ONLINE: Trump sa prvýkrát objavil na verejnosti s rúškom

12.07.2020 06:30

Americký prezident Donald Trump si rúško na tvár nasadil prvýkrát od začiatku pandémie. Predtým jeho nosenie spochybňoval.

Poland Presidential Election

Prezident? Poliaci rozhodujú aj o Kaczynskom

12.07.2020 06:00

Poľsko dnes rozhodne, či prezidentom zostane Andrzej Duda, alebo ho nahradí Rafal Trzaskowski. Lenže hlasuje sa aj o Jaroslawovi Kaczynskom.

požiar

Na Sibíri vyčíňa takmer 300 lesných požiarov, hasia menej ako polovicu

11.07.2020 21:55

Zvyšok horí v príliš neprístupných oblastiach a ich hasenie by bolo príliš nákladné.

staroslovan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 46260x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie